ESD39VD3B-TP
Mfr.Part #
ESD39VD3B-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
ESD39VD3B-TP
Description
TVS DIODE SMD
Stock
494
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
30pF @ 1MHz (Max)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SOD-323
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
35.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
39V